Bozcaada Bayram Turları – Ege’nin En Güzel Adasına Kültür Turu


19 Mayıs 2015’te Bozcaada’ya Merhaba

Atatürk’ü en iyi şekilde anmak için Çanakkale’den daha güzel bir yer olamaz şüphesiz. Bozcaada 19 Mayıs 2015 turları ile Türk ulusunun kahramanlık destanının yazıldığı bu topraklarda geçmişe yolculuk edecek, duygusal anlar yaşayacaksınız. Bozcaada da yöreye karşıdan bakmanıza fırsat verecek, doğal güzellikleri ile sizi kendine hayran bırakacak.

Kültür ve bayram turlarının vazgeçilmezlerinden olan Bozcaada turları, 19 Mayıs gençlik ve spor bayramında Kuzey Ege destinasyonu içinde sezona merhaba diyor. Kendine has yapısıyla kendi tatilci profilini oluşturan ada, çoktan son dönemlerin gözde tatil beldelerinden birisi oldu bile. Havaların yeni yeni ısınmaya başladığı Mayıs günlerinde bölgede hem kültürel bir gezi yapabilir hem de denize girme şansı bulabilirsiniz.

Genellikle Assos ve Ayvalık’la birlikte bayramlarda düzenlenen Kuzey Ege gezilerinin içinde yer alan Bozcaada’ya, 2015’te 19 Mayıs Salı günü günübirlik turlarla gelebilir, ya da hafta sonu ile bir günlük izninizi de birleştirerek toplamda 4 günlük bir tatil imkanı yaratabilirsiniz. 15 Mayıs Cuma gecesi yola çıkıp 16, 17, 18 ve 19 Mayıs 2015 günlerinde adada unutulmaz zamanlar geçirebilir, yaza sıcak ve ferah bir merhaba diyebilirsiniz.

19 Mayıs'ta Bozcaada Turu

23 Nisan 2015’te Keyifli Bir Bozcaada Tatili

Çocuklarınızla geçireceğiniz kısa bir tatil yılın stresini üzerinizden atmanıza yardımcı olacak. Plajları ve çiçek kokan sokakları ile sizleri karşılayan adada kısa ama dolu dolu anlar yaşayacaksınız. Ada turu yapabilecek, rüzgar güllerinin bulunduğu mevkide gün batımını izlemenin tadını çıkaracaksınız. Gelin siz de çocuklarınızla unutulmayacak bir yolculuğa çıkın!

Her resmi tatil ve bayram döneminde aklımıza gelen ilk yerlerden birisi de Kuzey Ege ve Bozcaada’dır. Buraya düzenlenen kültür turlarıyla bugünleri en güzel şekilde değerlendiririz. 23 Nisan da bugünlerden birisidir.

23 Nisan 2015’te Perşembe gününe denk gelen tatilinize Cuma ve hafta sonunu da ekleyerek 4 günlük bir tatil imkanı yaratabilirsiniz. Baharın en güzel günlerini geçirmek, çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirmek için Bozcaada’ya gelebilirsiniz. 23 Nisan’da bölgede:

 • Manastırları ve kiliseleri gezebilir,
 • Ege’nin serin sularına ayaklarınızı sokabilir,
 • Tekne turlarına katılabilir,
 • Piknik yapabilir,
 • Balık lezzetlerini tadabilirsiniz. Keyifli bir tatil sizi bekliyor.

23nisanda-bozcaada-turu

Yazın Sonunda Bir Başkadır Bozcaada!

Zafer Bayramında özellikle Çanakkale’ye düzenlenen turlar ilgi çeker. Düşman işgalinden kurtuluşumuzun ilk adımlarının atıldığı bu tarih kokan yörede kutlamalar ve eğlenceler gerçekleştirilir. Bozcaada-Çanakkale turları ile siz de geçmişin izleri arasında yürüyebilir, yemyeşil sokaklarda doğanın cömertliğine tanık olabilirsiniz.

Her yerin çok güzel olduğu bir dönem vardır. Bozcaada’da bu dönem Ağustos’un sonudur. 30 Ağustos Zafer bayramı da Cumartesi olduğundan, bize Cuma günü ile beraber 2 – 3 günlük tatil fırsatı sunmaktadır.

Butik otelleriyle ve daracık taş sokaklarıyla ünlü tatil adasında tertemiz kumsallarda, serin suların ısındığı dönem olan Ağustos ayının sonu, burasını tavsiye edebileceğimiz bir dönemdir. Gerek Kuzey Ege, gerekse de kültür turu adı altında yapılan bu geziler, sizin de kalbinizin Ege’de kalmasını sağlayacak. 3 günlük bu fırsat kaçırılmayacak güzellikte karşınızda duruyor!

30agustosta-bozcaada-turu

Bu Bayram Bozcaada’nın Tam Zamanı

Eski adıyla Tenedos, yıllarca Ege’nin kuzeyine hükümdarlık yapmış ihtişamlı kalesiyle, bu şeker bayramında Bozcaada turuyla sizleri tatil için karşılıyor. 5 günlük Ramazan Bayramı tatilinde dilerseniz Ege’nin mavi sularına doğru bir yolculuk yapabilirsiniz. Yazın en güzel günlerinde tekne turları ile farklı deneyimler yaşar, adaları daha yakından tanırsınız.

2014 yılında Temmuz ayının son günlerine denk gelen Ramazan bayramı ile hafta sonu ve hafta içi keyifli bir yaz tatili yapabileceksiniz. Cuma gününden yola çıkarak Bozcaada turları ile toplamda 6 gün ve genel olarak 4 gece otel konaklamalı olan gezi programlarından yararlanabilirsiniz. Kuzey Ege’yi baştan aşağı gezebileceğiniz turlar da ilk sırada yer almalı.

Temmuz sıcağında şüphesiz geleneksel bir bayram tatilinin dışına çıkarak Ayazma Plajı’nı mesken tutarak kamp alanlarında soluklanabilirsiniz. Ayrıca kilise ve manastır gezilerine katılabilir, tekne turları yapabilirsiniz.

 • 27 Temmuz Pazar Arefe
 • 28 Temmuz Pazartesi Ramazan Bayramı 1. Gün
 • 29 Temmuz Salı Ramazan Bayramı 2. Gün
 • 30 Temmuz Çarşamba Ramazan Bayramı 3. Gün

Kuzey Ege’yi 5 Günde Bütün Özellikleriyle Keşfedin!

Bozcaada Kurban bayramı turları sizlere keyifli bir gezi fırsatı sunuyor. Ekim ayının ilk günlerinde, havalar tam olarak soğumadan sevdiklerinizle farklı bir Kurban bayramı geçirebilirsiniz. Zaman çok olunca gezilecek yerler de çoğalıyor. Listenizin ilk sırasına ise Bozcaada’nın da içinde olduğu Kuzey Ege turunu alabilirsiniz.

Yazın bitmesi tatil yapmanıza engel değil! Havaların Ege’de çok yumuşak olduğu Ekim ayı başında uzunca bir bayram tatili yaparak adaları, saklı kalmış koyları ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ekonomik turlarla hem lüks otellerde konaklayabilir hem de hiçbir masrafta bulunmazsınız.

2014’te tatil yapabileceğiniz tarihler ise:

 • Kurban Bayramı 1. Gün, 04 Ekim Cumartesi
 • Kurban Bayramı 2. Gün, 05 Ekim Pazar
 • Kurban Bayramı 3. Gün, 06 Ekim Pazartesi
 • Kurban Bayramı 4. Gün, 07 Ekim Salı

Bu süre zarfında Çanakkale, Gelibolu, Şehitlik, Kaz Dağları, Ayvalık ve Assos’u da rahatlıkla gezebilir, tarihi mekanlarda bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Yöresel Ege yemekleri ve ada hediyelikleri ve sizleri cezbedecek.

Bozcaada’da 29 Ekim Coşkusu!

Yazın geçip, sonbaharın da iyice kendini göstermeye başlamasıyla biraz daha hüzünlenen ama güzelliğinden bir şey kaybetmeyen Bozcaada, sezonun son tatil şansı 29 Ekim 2015’te butik otellerinde sizleri son bir kültür gezisine bekliyor.

Cumhuriyet’imizin kuruluş yıldönümü şerefine düzenlenen doğa ve kültür turları ile farklı deneyimler yaşayacaksınız. Tatil haritanızda bir rotayı daha tamamlamış olacak hem de sonbaharın hoş manzaralarını Ege’de yakalayacaksınız.

Havaların soğumadan önceki son dönemi olan bu zamanlarda ılık Ege esintisi eşliğinde huzur dolu bir tatil için Kuzey Ege turları içerisindeki Bozcaada organizasyonlarından yararlanabilirsiniz. Ancak bu sene 29 Ekim Perşembe gününe denk geliyor. Dileyen tatilciler yıllık izinlerinden kullanarak hafta sonu ile birlikte 5 günlük bir tatil imkanı yaratabilirler. Havalar soğumadan siz de bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

29ekimde-bozcaada-turu

En çok tercih edilen turlar

Tatilman Öneriyor!
Haftasonu Bozcaada Turu
Kesin Kalkış
2 gün
Assos Bozcaada Çanakkale Turu
Kesin Kalkış
3 gün
Assos Ayvalık Bozcaada Turu
Kesin Kalkış
4 gün
Tatilman Öneriyor!
Kuzey Ege Turu
Kesin Kalkış
6 gün

 

Tüm turları görmek için tıklayın..