Bozcaada’da yapılan aktiviteler arasında en çok tercih edilenlerden biridir tekne turu… Adanın tüm güzelliğini masmavi bir deniz üzerinde ilerleyerek izlemekten daha keyiflisi yoktur. Bozcaada tekne turları sayesinde hem adayı denizden görme imkanına sahip olursunuz hem de karadan ulaşamayacağınız koylarda denize girersiniz. Tüm bu özellikler sebebiyle Bozcaada tatilinizde mutlaka bir gününüzü tekne turlarına ayırmalısınız.

Sabah 11’de yola çıkan tekneler, akşam üstü 17:00’ye kadar devam eder. Bu süre zarfında bölgenin en özel köşeleri ziyaret edilir. Tüm kıyılar keşfedilir ve çeşitli su sporları yapılır. Öğle yemeği ise teknede denizi izleyerek yenilir.

Dalış tutkunlarının da favorisidir Bozcaada tekne turları… Bu tekneleri özel olarak kiralayan gençler, dalış turları düzenlemektedir. Bu sayede Ege Denizi’nin güzelliğine su altında da şahit olunur. Balıkların dünyasına konuk olunur ve mavinin bin bir tonu izlenir.

bozcaada-tekne-turlari Tekne turlarıyla Bozcaada’nın en güzel köşeleri ziyaret edilmektedir. Öncelikle rüzgar gülleri ve Polente Feneri’ne denizden bir bakış atılır. Akvaryum Koyu ve Mağaralarında yüzmenin keyfi çıkarılır ve Habbele Koyları’nın gizemi keşfedilir. Tatilin belki de en eğlenceli ve dolu günü bu şekilde yaşanmış olur.

Ziyaret durakları;

 • Mavria Mauna
 • Gökçe Adaları
 • Rüzgar Gülleri
 • Akvaryum Koyu ve Mağaraları
 • Polente Feneri
 • Habbele Koyları

Yorumlar

 1. Kemal Girgin
  06/18/2014 14:44
  Cevapla

  Eşimle geçen yaz balayı için gelmiştik Bozcaada’ya… Tek sebebi de tekne turlarına katılmaktı. Bölgenin tüm koylarında denize girdik, dalış yaptık muhteşem keyifli ve romantik bir tatildi.

 2. Pınar Sağmaz
  06/18/2014 14:44
  Cevapla

  Bozcaada tatilinin en güzel yanı tekne turlarına katılmaktır. En sevdiğim koy ise akvaryumdur. Mağaraların içini gezip, muhteşem bir denize giriyoruz orada. Bu yaz yine Bozcaada’da tekne turlarına katılmak istiyorum.

 3. Ender Bilgiç
  06/18/2014 14:45
  Cevapla

  Tekne turları hemen hemen her yerde çok eğlencelidir. Bilhassa Bozcaada’da ayrı bir güzeldir. Hele benim gibi kalabalık arkadaş grubuyla gidiyorsanız eğlence ganrati…

  • Lorren
   01/26/2015 1:09
   Cevapla

   It’s a plseruae to find someone who can identify the issues so clearly

 4. Engin
  07/09/2014 10:23
  Cevapla

  Yeni yerler keşfetmek için geldiğim Bozcaada’da tekne turu olduğunu gördüm ve hemen ben de katıldım biliyorum ki tekne turu harika bir deneyim bırakır insanda. Muhteşem atmosfere ortak olmak gibisi yok diyebilirim sizlere. Huzuru buldum ve yeni yerler gördüm çok eğlenceli geçiyor uğradığımız yerler oldukça güzeldi herkese tavsiye ederim bence Bozcaada’ya gelen birisi tekne turuna katılmadan geri dönmemeli harika manzaralı ziyaret etmeden tatil bitmiş sayılmaz diyebilirim. Ailemle birlikte katıldık tura ve herkes oldukça memnun ayrıldı. Pişman olmadığımız rüya gibi bir geziydi bir daha gelirsek eğer ilk olarak tekne turuna katılacağız

 5. Mine
  07/09/2014 10:25
  Cevapla

  Tekne turunun eğlencesi herkes tarafından bilinir. Farklı bir atmosfer içerisinde yeni yerler görmek çok eğlenceli oluyor. Ben de geçen sene Bozcaada’ya gittiğimde tekne turuna katıldım ve oldukça eğlenceli geçti bol bol fotoğraf çektim. Çok güzel yerler gördüm ve çok memnun kaldım bir daha ki sene tekrar geleceğim ve tekrar tekne turuna katılacağım çok eğlenceli oluyor herkese tavsiye ederim.

 6. Khawla
  01/25/2015 19:42
  Cevapla

  My daughter was ftotunare enough to visit the southern coast of Turkey and really enjoyed it. Sounds like you found a great island to explore, further west. Thanks for posting the photo of windmills!

Sen de Yorum Yaz

Bozcaada turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Bozcaada turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Bozcaada Turları

Abone Ol

Bozcaada turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Assos Turları

Seo

Seo