“Ege’nin ortasındaki bu sevimli adada daha ne yapılabilir ki?” demeyin! Çünkü üzüm bağlarıyla çevrili bu yer, sadece eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlamıyor. Ayrıca çeşitli sporlarla da bedeninizi doğru şekilde dinlemenizi sağlıyor. Bozcaada yoga eğitimi veren farklı kurumlarla tatilcilere değişik alternatifler sunuyor.

Bedeninizi burada huzura kavuşturabilir, tertemiz havasıyla tazelenebilir ve her güne farklı bir dinginlikle başlayabilirsiniz. Şehirdeki tüm sıkıntı ve dertlerinizi unutun… Yoga kampları bu konuda size yardımcı olmak için hazır.

Yoga kampları Bozcaada’da zeytin ve badem ağaçlarıyla çevrili bir atmosferde gerçekleşiyor. Yoga çalışmaları içinse toprak izolasyonu sağlanmış ahşap zemin tercih ediliyor ve yazlık-kışlık çadırlar kullanılıyor. Çadır içerisinde soyunma ve duş bölümleri bulunuyor. Eğitim programında ise hafta içi 5 veya 7 gün, hafta sonu ise 2 veya 3 günlük alternatifli programlar sunuluyor.

Eğitim programı;

bozcaada-yoga-2

 • Himalaya Yoga Geleneği methodu ışığında; klasik Hatha Yoga ve Meditasyon,
 • Asthanga stili Surya Namaskar (Güneşe selam),
 • Pranamaya (Nefes çalışmaları),
 • Yogik Temizlenme ve Beslenme Önerileri,
 • Yoga Nidra (Yogi Uykusu),
 • Sessizlik Öğretisi
 • Zen Meditasyon Teknikleri

Yoga Kamp Alanları

Bozcaada’da yoga eğitimi veren yerler:

 • Deniz Yıldızı
 • Yogini ile Yoga
 • Yoga Akademi
 • Şizen Balcı

Yoga Nedir, Nasıl Yapılır?

Yoga, kökeni Hindistan’a dayanan köklü bir yaşam biçimidir. Burada amaç kişinin ruhsal ve bedensel yönden huzur bulmasını sağlar. Aynı zaman kişi kendini tanımaya başlar, eksik ve fazla yönlerini irdeler. Bu sayede evrenle bir uyum yakalamaya başlar. Canlı, cansız her şeye derin bir sevgi besler.

Yapılışını öğrenmeden önce kişinin doğru duruş sergilemesi ve nefes alması sağlanır. Nefes hiçbir zaman tutulmaz ve kesinlikle burundan alınır. Yüz kasları, gözler ve kulaklar gerilmez. Oturuş şekilleri de bu sayede öğrenilmiş olur. Çünkü yanlış oturuş şekilleri kişinin nefes alışını engeller. Her duruş sonrasında kişi sırt üstü uzanarak 10 – 15 dakikalık aralıklarla gevşeme hareketleri yapar.

Yoganın Faydaları

 • Kişinin doğru nefes tekniklerini öğrenmesini sağlar. Bu sayede hayat kalitesi yükselir.
 • Kalp atışları düzene girer. Dolayısıyla kalp krizine karşı bir önlemdir.
 • Kan basıncı ve dolaşım sistemini düzenler.
 • Sinir sistemi üzerindeki gerginlikten kurtulup, bedenin gevşemesi sağlanır.
 • Depresyon, panik atak gibi rahatsızlıklardan korunmaya yardımcı olur.
 • Hamilelikte yapılan yoga ise annenin doğum esnasını kolaylaştırır ve fayda sağlar.

Yorumlar

 1. Neşe Kaçkar
  06/18/2014 14:43
  Cevapla

  Hayatımdaki ilk yogamı burada yaptım. Bedenimi ve ruhumu hiç bu kadar hafif hissetmemiştim. Yoganın temelini ve doğru nefes tekniklerini öğrenmek bile yaşam kalitemi değiştirdi.

 2. Meral Oryay
  06/18/2014 14:43
  Cevapla

  Bugüne kadar çeşitli yoga kamplarına katıldım. Evde de belli zamanlarda yoga yapmaya devam ediyorum. Ancak hayatımın en güzel yoga kampıyla Bozcaada’da karşılaştım. Bir tatilden çok sağlık turizmi gibi görüyorum burayı… Herkese de buraya gelmesini tavsiye ediyorum.

 3. Burcu Özsoy
  06/18/2014 14:43
  Cevapla

  Arkadaşımın zoruyla geldim ben Bozcaada’ya… Ama yoga kampıyla karşılaşacağım hiç aklıma gelmemişti. Meğerse burası tam bir merkez olmuş. Deniz girmeyi bile düşündüm ve bedenimi dinlendirdim.

 4. Oyaor
  07/09/2014 10:13
  Cevapla

  Bozcaada’ya gelince huzuru yakalamak istiyorsanız eğer yoga tam sizlere göre. Harika bir deneyim oluyor ve tüm sinirinizi stresinizi üzerinizden atıyorsunuz. Harika bir atmosferi var insanı huzura erdiriyor. Yoga kamplarında ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bozcaada’ya gelmeden önce aklımda bisiklet sürmek denize girmek vardı ama genel bir araştırma yaptım ve daha sonra yoga kampları olduğunu da öğrendim gider gitmez ilk işim yoga kampına girmek oldu. Başka yerde bulamayacağım bir deneyim oldu benim için farklı bir ambiyansı var herkese tavsiye ederim

 5. Yağmur
  07/09/2014 10:16
  Cevapla

  Tatile geldiğimde kendimi iyi hissetmek istedim doğal olarak. Çünkü yoğun bir iş hayatım var ama çözüm olarak hiçbir şey bulamıyordum en sonunda Bozcaada turuna çıktım ve burada yoga kampı olduğunu öğrendim. Hiç düşünmeden oraya gittim kendimi iyi hissedeceğimi daha başlamadan hissettim ve ben de yoga yapmaya başladım. Ruhumu tazeledi yeniden doğmuş gibi hissettim kendimi benim için çok iyi bir deneyim oldu.
  Geri döndüğümde daha sakin bir halde olduğumu hissettim sanırım bunu daha fazla yapmam lazım ama tabi ki Bozcaada’da

 6. YEŞİM GÖK
  03/17/2015 10:52
  Cevapla

  BOZCAADA YOGA TURU EN YAKIN HANGİ TARİHTE OLACAK … BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM…

  • Sinem
   06/03/2016 14:35
   Cevapla

   16 Haziran 2016 da Bozcaada ateş böceği bağevinde yoga programı var

Sen de Yorum Yaz

Bozcaada turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Bozcaada turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Bozcaada Turları

Abone Ol

Bozcaada turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Assos Turları

Seo

Seo