Küçük tatil adası Bozcaada’ya geldiğinizde, şirinliğine hayran kalacak ve giderken burayı hatırlatacak hediyelik eşyalardan mutlaka alacaksınız. Bozcaada hediyelik eşya dükkanları birbirinden renkli süslemelerle aklınızı başınızdan alacak. Ada kültürünün en güzel örneklerinin resmedilmiş ve cismedilmiş hallerini satın alma imkanına kavuşacaksınız.

Peki küçük tatil yöresinden ne alabilirsiniz? Cevabı Bozcaada turlarında gizli. Turların en önemli aktivitesi şüphesi alışveriş zamanları olacaktır. Özellikle mimarisine hayran kalacağınız Bozcaada’nın taş sokaklarında ve limanda dolaşırken göreceğiniz tezgahlarda bölgeye özgü el işi hediyelikleri ya da sanat galerisinde sergilenen eserleri alabilirsiniz.

Rum evlerinin restorasyonu ile oluşturulmuş butikler küçük ama birbirinden güzel hediyelik ürünleri ile misafirleri yöre kültürüne hayran bırakıyorlar.

Meşhur Şaraplar, Ev Yapımı Reçeller, Daha Neler Neler…

Bozcaada, iklimi gereği bağcılığı gelişmiş bir yöredir. Sadece ülkemizde değil, dünyada burası üzüm ve şaraplarıyla bilinen bir bölgedir. Adada 10’a yakın şarap imalathanesi ve birçok marka bulunur. Buraya gelenler, gerek bu yerel içkilerden, gerekse de bunlara özgü aksesuarlardan satın almaktadır.

Bozcaada şarapları dünyaca ünlü muhteşem lezzetler. Evinize birkaç şişe götürmenizde fayda var. Ayrıca bölgenin ev yapımı reçelleri de sizleri büyüleyecek.

Bozcaada’dan ne alınır?” sorusunun en ilginç cevabı ise kabak lambalar oluyor. Günde en fazla 3 adet üretilen zahmetli bir iş sonucu elde edilen kabak lambalar, ilgi çekici bir armağan olabilir.

Bunların yanında Bozcaada’dan alabileceğiniz hediyelik eşyalar şunlardır;
bozcaada-hediyelikler

 • Domates reçeli
 • Zeytinyağı
 • Çavuş üzümü
 • Kekik balı
 • Keçi peyniri
 • Pekmez
 • Kürek helvası
 • Kurutulmuş üzüm
 • Gelincik şerbeti
 • Bez bebekler
 • Tekstil ürünleri
 • Takılar
 • Bozca Hanım çanı
 • Kale biblosu
 • Rüzgar gülleri
 • Seramik işlemeler

Ayrıca kolyeler, magnetler ve duvar süsleri de alabileceğiniz hediyeliklerden. Saat, çakmak, radyo, fotoğraf makinası, likör koleksiyonları, retro aksesuarlar dükkanlarda satılan özel ürünlerden.

Bozcaada Seramikleri İle Dostlarınızı Sevindirin!

bozcaada-hediyelikEl işçiliğine dayalı ürünlerin en güzelleri seramiklerin işlenmesi ile oluşturuluyor. Özgün tasarımlar ile farklı aksesuarlar ve ev süsleri yapan dükkanlardan sevdiklerinize hediyelik götürebilirsiniz. Seramik ustalarının imzasını taşıyan el yapımı ürünler daha modern, fonksiyonel tarzda hazırlanmış.

Adayla ilgili üzüm, asma, tavşan, balık gibi motifler de seramik çalışmalarını yöreye özgü hale getirmiş.

Ayrıca seramikten yapılmış kolye ve yüzük koleksiyonları ile cam takılar özel tasarımları oluşturuyor. Seramik kupalar en çok satılan ürünlerin başında geliyor. Siz de yöreden seramik bardaklar, tabaklar, sürahi ve biblolar alabilirsiniz. Bozcaada hediyelikleri ile sevdiklerinizi mutlu edeceksiniz.

Yorumlar

 1. Melih Şen
  06/18/2014 14:41
  Cevapla

  Ne zaman Bozcaada’ya gelsem arkadaşlarımın tek bir istediği hediye var: ŞARAP… Benim de alışveriş keyfim oldukça lezzetli geçiyor.

 2. Bora Akyüz
  06/18/2014 14:42
  Cevapla

  Geçen yaz Bozcaada’ya gittiğimiz ben ev ve arkadaşlarım için şarap almıştım. Eşim de kendini küçük dükkanlarda resmen kaybetti. Bez bebekler, seramik eşyalar ve daha birçok şey aldı. Alışveriş yapmak isteyenler için ideal bir yer burası.

 3. Didem Yılmaz
  06/18/2014 14:42
  Cevapla

  Bozcaada yazısıyla süslü bi sürü hediyelik eşya var burada. Hangisini alacağımı düşünürken bir de bakmışım bir gün geçmiş. Neyse çok verimli ve keyifli bir alışveriş oldu 

 4. Harika
  07/09/2014 10:07
  Cevapla

  Güzel bir tatil mi geçirmek istiyorsunuz Bozcaada tam size göre. Harika bir tatil anlayışı var ve her şey eşsiz güzellikte kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Doğal güzellikleri ile misafirlerini etkiliyor. Dönme vakti geldiği zaman çok güzel hediyeler alabilirsiniz. Sevdiklerinize ve kendinize eşsiz hatıralar alarak buradan güzel anılar bırakabilirsiniz. Ben dönmeden önce bol bol takı aldım hepsi birbirinden güzeldi ve hangisini alacağıma karar veremedim. Onun haricinde Bozca Hanım Çanı’ndan aldım tüm hediyelik eşyalar o kadar güzel ki hepsinden almak istiyor insan. Eğer sizler de bir şeyler satın almak istiyorsanız sizlere tavsiye edebileceğim şeyler buranın lezzetlerinden satın almak olacaktır. Ben kekik balı satın almıştım çok farklı bir lezzeti var.

 5. Erhan
  07/09/2014 10:09
  Cevapla

  Farklı lezzetler bulduğum Bozcaada’dan dönerken bunlardan satın almadan edemedim diyebilirim. Çok farklı lezzetler buldum ve bunları evimde de bulmak istediğim için bol bol aldım herkese tavsiye ediyorum. Her şeyin doğal olduğu bu cennetten dönerken kendinize ait bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Sevdiklerinize buradan bir kaç hatıra bırakmak istiyorsanız eğer farklı lezzetler ve değişik takılar alabilirsiniz.

 6. Deniz Ünlü
  08/21/2015 16:08
  Cevapla

  Bozcaada oldukça farklı bir yer, insanı hemen içine çekiyor ve etkiliyor. Aman dikkat fiyatlar biraz pahalı, Bal ve seramik ürünler çok güzeldi. hediyelik eşya Standlarından Ada Kargası oldukça keyifliydi. fiyatlar burada uygundu,şarap mantarından hediyelikler yapmışlar. Bal olarak sarıkaya balcılığın balını beğendim ancak pazarlıkla fiyatlar aşağı inebiliyor. lokanta olarak hasan tefik iyiydi.

Sen de Yorum Yaz

Bozcaada turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Bozcaada turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Bozcaada Turları

Abone Ol

Bozcaada turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Assos Turları

Seo

Seo