Tatilman Öneriyor!

Kuzey Ege Turu

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 6 gün

Baştan sona, harika bir Kuzey Ege turuna ne dersiniz? İşte size fırsat, 1 haftanızı ayırarak, tam 5 gece 6 gün süren nefis bir seyahat sizi bekliyor. Bozcaada başta olmak üzere Kuzey Ege’nin tüm güzelliklerini geze geze, içinize çeke çeke yaşayacaksınız. 4 gece konaklamalı programımız, ekonomik fiyatlarla…

Her Cumartesi ve Pazar gecesi yola çıkıp, doğrudan Ayvalık’a yol alıyoruz. Şehir merkezini ve tarihi yerleri gezdikten ve tekne turuna çıktıktan sonra Bozcaada’nın güzelliğine kendimizi teslim ediyoruz. Tertemiz plajlar, sakin koylar bizleri bekliyor. Sonrasında Foça, Bergama, Assos gibi saklı güzellikleri göreceğiz. Kaz Dağlarında Jeep Safari gezimizin geri kalanında bizi en çok eğlendirecek aktivitelerden. 4 Gece Ayvalık veya Edremit’te kaliteli otellerde kalıyoruz. Harika seyahatimiz dolu dolu geçecek ve sizde çok güzel tatil anıları bırakacak.

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Bozcaada turları için tıklayın »

*

Yemekler

2. Gün : Çeşme’de Serbest
3. Gün : Ayvalık Tekne, Sınırsız Balık, Salata, Makarna = 13 TL
4. Gün : Jeep Safari, Köfte, Salata, Makarna, Meşrubat + Jeep Safari = 70 TL
5. Gün : Bozcaada,
6. Gün : Foça Tekne, Çupra, Salata, Makarna = 13 veya 15 TL
7. Gün : Assos veya Truva’da

*

Müze Kart

Turumuzda ören yeri, müze giriş, park, havaalanı araç giriş ücretleri ve hizmet bedelleri tur ücretine hariçtir.
Detay

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*

Gökçeada Turları

Masmavi koyları ve yeşil coğrafyası ile sizi kendine hayran bırakacak Gökçeada’yı görmek için elinizi çabuk tutun ve Gökçeada Turları etkinliklerinden yararlanın! 2 – 4 gecelik turlarla adayı yakından tanıyacaksınız!
Gökçeada Turları İçin Tıklayın

*

Assos Turları

Kültürel zenginlikleri, tertemiz doğası, sakin koyları ile Assos Turları sizi bekliyor. Ankara, İzmir, Adana kalkışlı; Bozcaada ve Çanakkale’yi de programına dahil eden Assos Tur seçeneklerinden hemen yararlanın!
Assos Turları İçin Tıklayın

 1.GÜNHAREKET

Değerli misafirlerimiz 21.30 Yenibosna Yanyol BP Otoparkı ( Yenibosna Airport Outlet Center 50 Metre Yanında Havalimanı Tarafına Doğru)- 22.00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi – 23.00 Hasanpaşa Yeni Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( E-5 Uzun Çayır Metrobüs İstasyonu Yanı)  – 23.15 Kartal Yemek Center – 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.( Kartal Yemek Center, Çayırova, İzmit ve Bursa’dan katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir.)

2.GÜNAYVALIK – TAKSİYARSİS KİLİSESİ – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI – AYVALIK MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU – YÜZME MOLALARI – ORTUNÇ KOYU – AKVARYUM KOYU

Değerli misafirlerimiz 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) – 02.00 Bursa Almira Otel önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir güzergâhını takiben Cunda ( Alibey ) Adasını gezerek turumuza başlıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi ve Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Ayvalık Tekne Turumuza ( 2.Tekne Turu ) çıkıyoruz.( Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koyu) tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina – sardalye ( sınırsız ) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz ( Ekstra ) Tekne turumuzun ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının’da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında otele varış. Akşam yemeği ve konaklama.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box İle. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Şeker )

Öğle Yemeği: Ayvalık Tekne, Sınırsız Balık ( Papalina) , Salata

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama

Rota: İstanbul – Susurluk (320 Km) Susurluk  – Ayvalık (145 Km), Ayvalık – Akçay (42 Km) Bölge İçi Gezileri (16 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 523

Otele Giriş Saati: 19:00

3.GÜNGÜN BOYU DENİZ VE PLAJ İMKÂNI – DİLEYENLER İÇİN JEEP SAFARİ – KAZ DAĞLARI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası misafirlerimiz günü deniz ve güneşle baş başa geçiriyorlar. Dileyen konuklarımız ( Ekstra ) Altınolukta bizi bekleyen Jeeplerimize binerek Dünya’nın 2.büyük oksijen deposu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olan Kaz Dağlarını gezeceğiz. Avcılar Köyü, Delidere, Ağlayan Çam, Şahin Deresi Kanyonu, Türkmen Pınarı, Cennet Gölü, Ayı Kapıları ve Çoban Merası gezilerini kapsayan doğa ile içi içe geçirilmiş bir günün ardından otelimize dönüyoruz. Katılan arkadaşlarınızdan duyacağınız övgüleri sonrasında katılmadığınıza pişman olabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız ile Cunda Adasına Gece turuna gidiyoruz. ( Ekstra )

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Köfte, Salata, Makarna, Karpuz, Meşrubat

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama

Jeep Safari: Sabah Otelden Jeeplerimize 10.00’da Binip Kaz Dağlarına 11.30 ‘da Ulaşıyoruz

Otele Dönüş: 18.00

4.GÜNBERGAMA – ZEUS SUNAĞI – KIZIL KULEYI – FOÇA – FOÇA TEKNE TURU – ORAK ADASI – İNCİR ADASI – İNGİLİZ BURNU – SİREN KAYALIKLARI – YÜZME MOLALARI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Antik Dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’ya ulaşıyoruz. Şehir içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akrapol’e çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrasında. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya’ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı… Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden çıkan Onyx Taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programı ardından bu sefer yolumuz bizleri, antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Foça Tekne Turumuza çıkıyoruz.  ( 1.Tekne Turu ) Bir yandan güneşin ve Ege denizinin tadını çıkarırken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarını görerek hikâyesini dinliyoruz. Gideceğimiz yerler arasında ise Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu ve sayısız koyda yüzme molaları yapacağımız bu keyifli mavi yolculuk sonrası tekrar karaya dönerek Foça’dan ayrılıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Foça’da Tekne Turunda Öğlen Yemeği ( Balık Veya Köfte, Salata, Makarna)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama

Rota: Akçay – Bergama(104 Km) Bergama – Foça(81 Km)Foça – Akçay (169 Km) Bölge İçi Gezileri (15km),

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 469 Km

Otele Giriş Saati: 20.00

5.GÜNGEYİKLİ İSKELESİ – BOZCAADA – RÜZGÂR DEĞİRMENLERİ – AYAZMA PLAJI – MERMER BURNU – CENEVİZ KALESİ – BOZCAADA MEŞHUR REÇELLERİ VE ŞARAPLARI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay, kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Ada da Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Ceneviz Kalesinden panaromik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda denize girerek ve güneşlenerek değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada Serbest Zaman, Rehberin Yönlendirmesi

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: Akçay – Geyikli ( 90 Km )Geyikli – Bozcaada Feribot Yolculuğu 45 Dk Geyikli – Akçay (90 Km ) Bölge İçi Gezileri (15km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 195 Km

Otele Giriş Saati: 19.30

6.GÜNBEHRAMKALE – ASSOS – MİDİLLİ ADASI – ASSOS LİMANI – TRUVA ANTİK KENTİ – ÇANAKKALE ŞEHİTLİK – CONK BAYIRI – ANAFARTALAR OVASI – TEKİRDAĞ KÖFTESİ

Değerli misafirlerimiz,otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasındaotelden ayrılarak, Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos’un Akrapol’ünu geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos limanını görüyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva antik kenti gezimizin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Keşan – Tekirdağ ( Tekirdağ da meşhur Tekirdağ Köftesi ( Ekstra ) yiyoruz.) üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Akşam geç saatler sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatil Home seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz. Dönüş Saatimiz Normal Hava Ve Yol Koşullarında İstanbul’da Saat 01.00 ( Kartal Yemek Center, Çayırova, İzmit ve Bursa’dan katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir.)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Truva Veya Çanakkale Şehir Merkezinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Tekirdağ Köftesi Ali Baba’nın Yeri Ekstra

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Akçay – Çanakkale (130 Km), Çanakkale – Tekirdağ (190 Km), Tekirdağ – İstanbul (140 Km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 460 Km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 1647 Km

Konforlu Otel Seçenekleri

AKÇAY HOTEL AND RESORT

Edremit Körfezinin en güzel bölümünde Akçay sahilinde yer almakta ve 12 ay boyunca 320 odası ve 1200 yatak kapasitesi ile sizlere hizmet vermektedir.
Detaylı Bilgi

ADRAMIS TERMAL HOTEL

Balıkesir Edremit Bostancı Mevkiinde bulunan tesiste toplam 66 oda bulunmaktadır. Odalardan 36’ı Dağ Manzaralı, 3’ü Süit Oda bulunmaktadır.
Detaylı Bilgi

KALİF HOTEL

103 oda, 250 yatak, bütün odalar ve genel mekânlarda merkezi ısıtma, direk telefon, TV, klima, minibar.
Detaylı Bilgi

GRAND MİLANO HOTEL

Otelde 65 standart, 5 suit olmak üzere 70 oda mevcuttur. Bütün odalarda split klima, TV, minibar, telefon ve banyo mevcuttur.
Detaylı Bilgi

Travego & Tourismo MERCEDES &  Man FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat ( hız sınırlayıcı ve sabitleyici ), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Anı Tur Otobüs İçi İkramları
* Anı Tur Güvencesi
* Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri
* Ek Hizmetler

İade ve İptal Durumları

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Home’un sorumluluğu yoktur.

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.

Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

Acil Durumlarda 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.